Türkçe English French Spanish Serbian

ÜRÜNLER

İnek Sürü Yönetim Sistemi
Ana Sayfa // Ürünler // Sürü Yönetim Sistemi // İnek Sürü Yönetim SistemiSürü Yönetim Sistemi gerçek zamanlı, entegre, inek izleme ve sağım yönetimi çözümüdür. İneklerin kızgınlık, beslenme, sağlık, veteriner protokolleri,genel durumlarıyla ve sağım işlemiyle ilgili olarak gerçek zamanlı bilgiler sunar.


Bilgiler, kızgınlık ve sağlık takibi tasmalarıyla sağım noktalarında toplanır, ardından da sisteme gönderilir. Sürü yönetim sistemi süt üreticilerine raporlar, grafikler, analizler, görev listeleri ve inek kartı geçmişi de dahil güçlü yönetim araçları sunmaktadır. Sistem ayırma kapıları, besleme, ağırlık tartım sistemi vb. gibi diğer bileşenleri kontrol edebilmektedir.

 

 • Veri destekli karar verme süreci ile inek izleme yönteminizi geliştirin.                   
 • Bilgisayar tabanlı yazılımla, inek izleme yönteminizi ve karar verme kabiliyetlerinizi en üst seviyeye çıkarın. İnekleri bireysel olarak ömürleri boyunca takip edin ve yönetin, süt üretimlerini, üreme faaliyetlerini ve sağlık verilerini analiz edin, rapor ve grafikleri özelleştirin. Raporları e-posta ile istediğiniz zamanda ve uygun gördüğünüz kişilerle paylaşın. İnek izleme ve sağımhane yönetim sisteminizi 3.parti sürü yönetimi yazılımları ile entegre edebilir, çeşitli yükseltme kitlerini ekleyebilir ve bütün verileri sürü yönetim programı kullanarak yönetebilirsiniz.
 • Gerçek zamanlı sağımhane bilgilerini en yüksek verim için kullanır.
  Sağım noktaları ve tanımlama tasmalarından alınan gerçek zamanlı bilgileri bireysel ve sürü bazında sağım işlemi devam ederken gerçek zamanlı kontrolü sağlayın ve ihtiyacınız olan bilgileri o an elde edinin. Sağımla ilgili gerçek zamanlı bilgiler, bireysel ineklerle, sağım noktalarıyla ve süt verimiyle ilgili gerçek zamanlı operasyonel verilere entegre edilir. İhtiyaç duyacağınız kapsamlı bilgiler sayesinde sağımhane verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

 • Kullanımı kolay inek izleme ve sağımhane yönetiminin keyfini çıkarın.
  İnek izleme ve sağımhane yönetimi ile ilgili işlemlere kullanımı kolay bir tek sistemden erişin. Özelleştirilebilen kullanıcı kontrol panellerine 7/24 erişim sayesinde aynı anda çok sayıda ekip elemanınızın çalışmasını sağlayın. Çiftliğinizle birlikte büyüyebilen ve değişen ihtiyaçlarınızı karşılamak için yükseltilebilen bir sistemle çiftliğinize uzun ömürlü bir değer katın.

 • Süt ölçümü için benzersiz ve patentli bir teknolojiSüt ölçümü için benzersiz ve patentli bir teknoloji
  Endüstride bir devrim olarak kabul edilen FreeFlow™ teknolojisi 30 yıldan fazla bir süredir sayısız ödül ve başarı kazanmıştır bu sayede dünyanın dört bir yanında kullanılmaktadır.


 • Ruminasyon Takibi  Geviş getirme ineklerin sağlığı ve genel durumu hakkında kanıtlanmış direkt bir göstergedir. Süt üreticileri, veterinerler ve beslenme uzmanları geviş getirme verilerine uzun süredir güvenmektedir, geviş getirmenin izlenmesi ve süresi süt ineklerinin sağlığının izlenmesinde kilit önem taşımaktadır. Süt inekleri günde 450-500 dakika geviş getirirler, geviş süresinde gerçekleşen bir düşüş, bir şeyin işkembe fonksiyonlarını ya da hayvanın genel sağlığını etkilediğine dair açık bir işarettir. Bu sebeple geviş takip sistemi* ile erken tehşis mümkündür.

 


Ruminasyon (Geviş Getirme) takibi ile şu bilgilere ulaşabiliriz:

 • Hastalıklar için erken tehşis
 • Beslenme bozukluklarının tespiti
 • Kızgınlıkların kesin ve en net tespiti
 • Gizli kızgınlıkların tespiti
 • Doğru laktasyon yönetimi ve rasyon değişikliğinin etkileri

Müşterilerimiz neler diyor?

Ali Göktaş
Burdur
Uzman Yardım
Serpil Öztürk
Ziraat Mühendisi
Hayvanım çok kaşınıyor, yem konusunda bir çok şey denedik fakat ne yapmamız gerektiğini tam anlayamadık.
Türkiye Geneli


Bayilik başvurusu için tıklayın.


Copyright © 2018
0 (212) 605 09 09
Selahaddin Eyyubi Mah. 1596 Sk. No:26 2. Evren
Sanayi Yanı, Esenyurt - İSTANBUL