Türkçe English French Spanish Serbian

ÜRÜNLER

H&L Otomatik Buzağı Besleme Makinesi
Ana Sayfa // Ürünler // Beslenme // H&L Otomatik Buzağı Besleme Makinesi
Sağlık ve Performansa Odaklanmış Buzağı Yönetimi İçin…
Son yapılan çalışmalara göre, doğumlarının birinci haftasından itibaren etkin besleme programları ile beslenen buzağılar, ileride önemli ölçüde daha yüksek süt üretimine sahip olmaktadır.
Süt üretim potansiyelinde, buzağının yaşı, ırkı, cinsiyeti, sağlık durumu gibi genetik faktörlerle birlikte, beslendiği rasyonun tazeliği, miktarı, bileşimi ve sıcaklığı da etkilidir.
Her üretici günlük yoğun çalışma programında, buzağıların bireysel taleplerini de karşılamak zorundadır. Otomatik besleme sistemleri sayesinde buzağı büyütme yönetimi oldukça kolaylaşır.
Kurtsan, Holm & Laue ile birlikte bilgisayarınıza ve/veya tabletinize entegre olup, sizin tercihlerinize göre planlanabilen bir buzağı besleme çözümünü sunar.


Zamandan Tasarruf ve Esnek Çalışma
Her zaman aynı saatte buzağılarla ilgilenmek zorunda değilsiniz. H&L 100 size esnek çalışma saatleri sunar. Buzağılarla ne zaman ilgileneceğinize kendiniz karar verirsiniz.

Planlanmış İş Rutini
H&L ile çalışanlar hangi işi ne zaman yapması gerektiğini bilir. Çiftlik içi işler belirlenen zamanlarda gerçekleştirilir. CalfGuide programı sayesinde işiniz artık daha kolay. Program sizin için ‘’Yapılacaklar Listesi’’ hazırlar ve gün içinde yapılması gereken işleri hatırlatır. 

Her Buzağıya Bireysel Karışım
Tüm otomatik buzağı besleme makineleri, buzağı başına besleme miktarını değiştirebilir. Ama H&L 100 bundan daha fazlasını yapar. H&L 100 ile mama konsantrasyonunu da değiştirebilirsiniz. Örneğin, modern besleme programlarında başlangıçta 160 g/l olan mama konsantrasyonu, sonlara doğru 130 g/l’ye düşürülmektedir. Bu bireysel uygulama, modern besleme stratejileri için önemlidir.

En Uygun Yem ve Enerji Maliyetleri
H&L100 otomatik buzağı besleme makinesi ile kontrollü besleme ve erken sütten kesme uygulamaları yapılabilmektedir. Bu sayede geleneksel kovalı besleme sistemine göre %15 mama tasarrufu sağlanmaktadır.
Ayrıca, aynı sayıda buzağıda diğer besleme makinelerine göre günde 2 saat daha az çalışır.

65°C’ de Temizlik
Hijyenik bir temizliğin sağlanmasında kullanılan suyun sıcaklığı önemli bir faktördür. HygieneStation ile karıştırma kavanozu ve emziklere giden bütün hortumlar 65° C'ye varan sıcaklıktaki su ile temizlenir, tortu bırakmaz ve mikrop barındırmaz.

Daima Temiz Emzikler
HygieneStation Temizleme Sistemi ile her buzağı ziyaretinden sonra emzikler otomatik temizlenir. Mikrop bulaşma olasılığı %80 oranında azaltılır.Doğal Şekilde Besleme
Besleme istasyonundaki emzikler anne ineğin meme başlarının konumunda yerleştirilmiştir. Böylece, buzağılar doğal emme pozisyonunda beslenirler. Buzağıların emziğe gerilerek uzanması, yemek borusunun doğal refleksini sağlar ve sütün rumen içine geçme riskini de azaltır.


Daima Taze Süt

Merkezi süt uygulamasına sahip geleneksel buzağı besleme makinalarında servis edilen 40°C sütün içerisindeki bakteri miktarı her 20 dakikada ikiye katlanır. HL100 ile her buzağı için verilecek süt ayrı ayrı ısıtılarak verilir.
Kaç tane buzağınız olursa olsun...


Bireysel Karışım
Birçok besleme makinesi, aynı mamayı içecek buzağılara merkezi bir kaynaktan servis yapar. Modern besleme programlarında buzağıların ilerleyen günlerde mama konsantrasyonunda da değişim istenmektedir. H&L 100 ile buzağılara bireysel olarak farklı konsantrasyonlarda mama hazırlanabilmektedir.


İş Yönetimi
CalfGuide günlük işlerinizi planlar ve yapılması gerekenleri hatırlatır. Kaç gün sonra duraklara alınması gerekiyor? Erkekleri kaç gün sonra ayırmalısınız?
Tekrarlayan görevleri sadece bir kere tanımlarsınız, sonrasında CalfGuide size ya da çalışanlarınıza hergün nelerin yapılması gerektiğini hatırlatır.


Arşivleme
CalfGuide asla unutmaz. 
Bütün hayvanlarınızın; beslenme miktarları, ağırlık gelişimleri, tedavileri gibi verileri kalıcı olarak depolar. Belirlediğiniz listelerle bireysel ya da grup buzağı bilgilerine erişirsiniz.
Sorunlu inekleriniz ile yüksek performanslı inekleriniz arasında, onların buzağı dönemlerinde yaptığınız farklı yaklaşımları bilmek ister miydiniz? CalfGuide ihtiyacınız olan tüm verileri sizin için sunmaya hazır.


Müşterilerimiz neler diyor?

Amed Şirketler Grubu
Diyarbakir

Dünyanın en büyük çiftliklerinden biri...

Diyarbakır'da dünyanın en büyük keçi çiftliklerinden biri olan Amed çiftliğinde bütün hayvanların sürü yönetim sistemi ile kontrol edildiği bu çiftlikte paslanmaz çelik 8 adet hızlı çıkış 2x20 sağım sistemi bulunmakta.

Yazının Devamı

Uzman Yardım
Serpil Öztürk
Ziraat Mühendisi
Hayvanım çok kaşınıyor, yem konusunda bir çok şey denedik fakat ne yapmamız gerektiğini tam anlayamadık.
Türkiye Geneli


Bayilik başvurusu için tıklayın.


Copyright © 2018
0 (212) 605 09 09
Selahaddin Eyyubi Mah. 1596 Sk. No:26 2. Evren
Sanayi Yanı, Esenyurt - İSTANBUL