Türkçe English French Spanish Serbian
Farklı sektörlerden süt sektörüne bir profesyonel yardımı ile..

İşletme Sahibi: Es-Süt

İl: İzmit/Kocaeli

Sürü Bilgisi: 480 Baş 

Irk: Simental, Holstein 

Sistem Bilgisi: 2x13 Balıkkılçığı Sistem

Otomasyon: Sürü Yönetim Sistemi

Kurulum Tarihi: 2014

2x13 Sürü Yönetimine sahip işletmede gerçekleşen tanımlama sistemi ile süt bilgisi doğru hayvanla eşleşip bilgi bilgisayara transfer oluyor.


Bireysel inceleme ile laktasyon takibi, grup bilgisi veteriner işlemleri periyodik işlemler basit ve kullanışlı arayüzü ile sağlanır. Hayvanın başından geçen operasyonlar, buna karşı gerçekleşen süt üretimi,hayvanların kızgınlık dönemini tek bir grafikte raporlanır.

Hayvanları gruplara ayırabilir grup içindeki incelemelerle grup sayıları değiştirilebilir.

Sağlık indeksiyle tespit edilen hayvanları filtreleyerek dikkat edilmesi gerekenleri öne getirir.


Genel Sürü İncelenmesi, Bireysel Hayvan İncelenmesi, İnteraktif Sağımhane Bağlantısı, Sağımhane Arıza Alarm Sistemi, Anlık Sağım Performansı, Hayvan Kimlik Kartı ve Detaylı Bilgileri, Sağımcı Performans Değerlendirmesi gibi sistem özellikleri kullanıcıya profesyonellik sağlamakta ve yüzlerce hayvandan tek birine odaklanmasını sağlamaktadır.


Ana giriş ekranı istenildiği gibi güncellenebilir, hızlı rapor ekranları oluşturulabilir, gündelik kontroller yapılabilir. Çoğaltılabilir bu ekranlar yönetici, veteriner ve teknisyen gibi kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.


İşletmede sağım sistemi yanı sıra Süt Soğutma Tankı, Boyun Kilitleri, Yatak Demirleri, Kaşıma Fırçaları, Travay,  Manuel Sağım Sistemi, El Arabası ve Havalandırma Fanları gibi hayvanların konforu ve verimliliğini artırmaya yönelik makine ve ekipmanlar bulunmaktadır.   . Röportaj-1
Röportaj-2


Müşterilerimiz neler diyor?

Akören Koop
Burdur

Toplu Süt Sağım Merkezi..

Komşu köylerdeki toplu sağım merkezlerinin özelliklerini kendilerininkiyle karşılaştırmaya başlayınca ve garanti süreleri bittiğindeki servis,yedek parça ücretleri yedek parça temini konusundaki çabukluğu karşılaştırdıklarında bütün halktan takdir kazanmaya başladık.

Yazının Devamı

Uzman Yardım
Serpil Öztürk
Ziraat Mühendisi
Hayvanım çok kaşınıyor, yem konusunda bir çok şey denedik fakat ne yapmamız gerektiğini tam anlayamadık.
Türkiye Geneli


Bayilik başvurusu için tıklayın.


Copyright © 2018
0 (212) 605 09 09
Selahaddin Eyyubi Mah. 1596 Sk. No:26 2. Evren
Sanayi Yanı, Esenyurt - İSTANBUL